Burçlar günlük burç yorumları yıldızname ...
26 Ekim 2016 Çarşamba
Yükselen Burçlar Yükselen Burç Özellikleri

Yükselen Burçlar

Yükselen burçlar adından da anlaşılacağı gibi yükselmekte olan burçlardır. Yani, kişinin doğum anında, bulunduğu yerin konumuna göre, doğu ufkunda yükselmekte olan burca, yükselen burç denilir. Nasıl ki, asıl burcumuzun özellikleri ile ilişkiliysek, yükselen burcumuzun da özellikleri ile ilişki içerisindeyiz. Bu yüzden burçlar değerlendirilirken, yükselenlerin de göz önünde bulundurulması gerekir. Peki, yükselen burç neyi etkiler? Yükselen burçların, özellikle kişilik ve mizaç üzerinde çok büyük etkisi vardır. Yükselen burç, kişinin imajıdır. Kendi dışındaki her şeyle olan ilişkisini belirler. Tüm davranışlar üzerinde etkisi olduğundan dolayı, çevremizdekiler aslında yükselenimizle muhataptır.

Yükselen burç bulma ve yükselen burç hesaplama konusunda en önemli argüman, doğum saatidir. Eğer doğum saati tam olarak bilinmiyorsa, ne yazık ki, yükselen burç nasıl bulunur? veya yükselen burç nasıl hesaplanır? sorularına kesin cevaplar bulmak imkansızdır. Şayet doğum saati tam olarak bilinmiyorsa, o anda doğu ufkunda bulunan burcu tespit etmek mümkün olmamaktadır. Dolayısı ile de yükselen burç tespit etme işi de yapılamamaktadır. Yükselen burcun tespit edilmesi konusunda, sadece doğum saati de yeterli olmamaktadır. Kişinin doğum yeri de bu konuda etki sahibidir. Zira her burç, her yerde aynı zamanda doğmamaktadır. Bu yüzden sağlıklı bir hesaplama yapabilmek için, yükselen burç tablosu yeterli olmamaktadır. Çünkü yükselen burçları gösteren klasik tablolarda coğrafi konuma göre ayrı ayrı hesaplamalar bulunmamaktadır. Yükselen burç nasıl öğrenilir? sorusuna verilebilecek en doğru cevap, detaylı bir doğum haritası çıkarmak olacaktır. Doğum haritaları çıkarılırken, hem doğum saati, hem de coğrafi konum parametreleri kullanılmaktadır.

Peki doğum saatini bilmek mümkün değilse, yükselen burç nasıl anlaşılır? Doğum saati bilinmeyen kişilerin yükselen burçlar nasıl tespit edilir? Aslında kişinin kendisi astroloji konusuna ilgili ise ve az çok yükselen burç özellikleri konusunda bilgi sahibi olursa, hangi burcun kendisini yansıttığını tespit edip, yükselen burç öğrenme işini halledebilir.

Yükselen Burçlar
Yorum Yap
Adınız  
Yorumunuz  
   

2 Yorum | Tüm Yorumlar
Şermin
Maalesef Esengül hanım, yükselin hesaplanması için saati bilmek gerekiyor.
23 Haziran 2016
Esengül
Şimdi benim doğum saatim tam bir muamma, dolayısıyla yükselen burcum meçhul? Bunu öğrenmenin bir yolu var mı?
22 Haziran 2016