Burçlar günlük burç yorumları yıldızname ...
26 Ekim 2016 Çarşamba
Terazi Burcu Erkeği Yıldıznamesi Burçlar Yıldızname Bakma

Terazi Burcu Erkeği Yıldıznamesi

Yıldızname bakım yorumuna göre terazi erkeğinin çok çalışkan ve azimli biri olduğunu söyler. Hayatları mutlu ve mesut geçer. İşlerini doğru yapmaya çalışırlar. Arada pembe yalan söyledikleri de olur. Giyim kuşamı temiz ve güzeldir. Zarif bir yapıları vardır. İdealleri uğruna savaşmayı severler. İyilik yapmayı severler. Yaşları ilerledikçe toplum tarafından daha çok sevilirler. En zayıf noktaları sır tutmayı pek beceremezler.

Yıldızname kitabı terazi erkeklerinin; güler yüzlü, beyaz tenli, yuvarlak yüzlü, orta boylu olduklarını söyler. Narin bir yapıları vardır. Hassas bir vücuda sahiptir. Bu yüzden çok sık hastalanırlar. İşleri bir ara bozulur gibi olsa da ilerleyen zamanlarda işlerini düzene sokarlar. İşlerinde aceleci davranırlar. Bu yüzden sık sık işleri eline yüzüne bulaşır. Genellikle sakin yaşamayı severler.

Yıldızname bakımı yorumuna göre terazi erkeklerinin erkek kardeşleri az olur. Erkek kardeşleri ile pek geçinemezler. Geçimsizliğin kaynağı erkek kardeşleri tarafından kıskanılmasıdır. Erkek kardeşlerinden uzak bir yerde yaşamaları hakkında hayırlı olacağı söylenir. Anne ve babasının yanında evlatların içinde en kıymetlisidir. Babaları genelde annelerinden önce öldüğü görülür. Eline geçen mirastan pek hayır görmezler. Miras geldiği gibi harcanır.

Yıldızname bakma sonuçlarına göre terazi erkeklerinin genelde erkek çocukları olacağını söyler. Evlatlarından birinin hastalığı onun büyük üzüntüye ve kedere düşmesine sebep olur. Çocuklarından yana talihi pek yoktur. Hastalıkları genelde göbek kısımdan kaynaklanır. Kalp rahatsızlığı yaşadıkları görülür. Kış mevsiminde özellikle basur hastalığına yakalanırlar.

Kimyonlu ve baharatlı yemekler macunlar yemesi tavsiye edilir. Mercimek, nohut, süt, yoğurt gibi besinler terazi erkeklerine pek yaramaz.

Yıldızname kitabı terazi erkekleri eşlerini yengeç burcundan seçerlerse hayırlı olacağını söyler. Başından iki nikâh geçebilir. Eşlerinden birincisi ile anlaşamayıp, ilişkileri ayrılıkla sonuçlanabilir. İkinci eşinin vefat ederek öleceği söylenir. Kızıl saçlı, beyaz yüzlü bir kadının kendisine iyi bir eş olabileceği söylenir.

Yıldızname bakma terazi erkeklerini kadınlar yönünden çok dikkatli olması gerektiğini söyler. Kadınlar yüzünden başına bela ve musibet gelebileceği söylenir. Mallarını bir kadın uğruna kaptırabileceği söylenir. Bir kadın yüzünden mahkemelik olup hapse düşebilirler. Öfkeleri birden artıp sonra saman alevi gibi söner. Her telden insanla muhabbet edebilir onların gönüllerini alabilir.

Terazi erkeği yıldızname bakımı sonuçlarına göre, terazi erkeklerinin 7-14-40-72 yaşlarında ciddi ölüm tehlikeleri ve korkuları yaşayabileceğini söyler. Ölüm tehlikelerini atlatırlarsa uzun yıllar yaşayacakları söylenir. Demir bir aletle yaralanmak, yanmak, ısırılmak korkuları vardır.

Çarşamba ve Perşembe günleri geçirecekleri hastalık tehlikeli olabilir. Deniz yolculuğu kara yolculuğundan daha hayırlı sonuçlanacağı söylenir. Çevreleri tarafından sevilip sayılırlar.

Yıldızname
Yorum Yap
Adınız  
Yorumunuz  
   

2 Yorum | Tüm Yorumlar
admin
Ceren hanım böyle olması çok normal yıldızname osmanlı zamanında yazılmış olan bir kitaptır ve bunun dışında başka bir yıldızname kaynağı da yoktur.
14 Haziran 2016
Ceren
Hep siteler birbirinden almış yazmış biraz birbirinden az yada çok değişiklik yapmışlar bu ne ya.
11 Haziran 2016