Burçlar günlük burç yorumları yıldızname ...
25 Ekim 2016 Salı
Gezegen Saatleri Hesaplama Gezegen Saatleri Programı

Gezegen Saatleri

Yapmayı tasarladığınız bir işi, o işin vasfına ters bir saatte başlatmak son derece sakıncalı bir durum. Eğer içinde bulunduğunuz gezegen saatinin radyolojik etkisini umursamıyorsanız, işiniz şansa kalmış demektir. İşlerinizi uygun gezegen saatleri içerisinde yapın, sürpriz engellere karşı içiniz rahat olsun. Unutmayın ki gezegenler, tüm burçlar üzerinde her an etki sahibidir.

Dünyamızın, gün içerisinde sürekli değişen astrolojik etkilerin tesiri altında olduğunu biliyor musunuz? Dünyayı etkisi altında tutan, astrolojik deyimle yöneten gezegenler, günün belirli saatlerinde yer değiştiriyorlar. Bu hareketler astrolojik saatleri oluşturuyor. Gezegen saatleri hesaplama yöntemi sayesinde, günün hangi saatinde, hangi gezegenin tesiri altında olduğumuzu bulabiliyoruz. Peki, gezegen saatleri nasıl hesaplanır? Aslında çok zor olmamakla beraber biraz dikkat gerektiren bir iştir gezegen saati tespiti. Bunun için, gezegen saatleri tablosu ve saatli maarif takvimine ihtiyacımız var. Önce takvimden, güneş doğuş ve batış saatlerine bakılır. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken küçük bir nokta vardır. Hemen her kesin evinde bulunan ve namaz vakitlerinin de bildirildiği takvimler, namaz vakitlerinde aksama olmaması için, bir kaç dakikalık sapma ile gösterilir bu takvimlerde. Güneşin doğduğu saat güneş, güneşin battığı saatte akşam olarak geçmektedir. Akşam saati, akşam ezanının okunduğu saat olup, asıl güneş batış saatinden bir kaç dakika sonrasını göstermektedir. Gezegen saatlerinin hesaplaması yapılırken, gerçek güneş doğuş ve batış saatleri dikkate alınmalıdır.

Güneşin doğuşu ile batışı arasında geçen zaman hesaplanır. Bu süre 12 eşit parçaya bölünür. Böylece, gündüz vakitleri için, her bir gezegenin tesir süresi hesaplanmış olur. Bulduğumuz bu süre, güneşin doğduğu saat üzerine eklene eklene güneş batış saatine kadar gelinir. Bu sayede 12 ayrı saat dilimi hesaplanmış olur. Bundan sonra gezegen saatleri şeması üzerinde hangi saat aralıklarının hangi gezegene ait olduğu tespit edilir. Gece saatleri de tam tersine, güneşin battığı saatle, doğduğu saat arasında geçen süreye göre hesap edilir.

Bu karmaşaya girmek istemeyen ve hesap hatası yapmak istemeyenler için, bir gezegen saatleri programı hazırladık. Bu program hem gezegen saatlerini gösteriyor. Hem de, o saat dilimi içerisinde uygun olan ve olmayan işleri gösteriyor. Şimdilik sadece İstanbul için gezegen saatlerini gösteren sayfamız, yakında diğer iller için de devreye girecektir.

Gezegen Saatleri Hesaplama Programı

Gezegen Saatleri
Yorum Yap
Adınız  
Yorumunuz  
   

1 Yorum | Tüm Yorumlar
Buket
Bu saatler genelde zikir çekerken dua okurken lazım oluyor.
03 Mayıs 2016